За събитието
THE OCEAN се завръщат в България с нов албум и нова ера за групата – специални гости са PSYCHONAUT и THE DEVIL'S TRADE
На 4 декември 2026 г. една от най-влиятелните и иновативни групи на съвременната пост-метъл сцена – The Ocean – се завръща в България за нов концерт. Събитието ще се проведе в Дом на културата „Средец“, а на сцената към тях ще се присъединят белгийските психеделични прогресив метълисти Psychonaut като специален гост и унгарският дарк фолк проект The Devil's Trade, който ще открие вечерта.
След впечатляващия си предишен концерт у нас, The Ocean отново поемат към България, но този път в напълно нова творческа фаза. Малко групи биха успели да оцелеят след сътресенията, които германският колектив преживява между 2022 и 2025 г. В рамките на няколко години две трети от състава, записал обичаните от феновете албуми Phanerozoic I (2018), Phanerozoic II (2020) и Holocene (2023), напуска групата. След емоционалния финал на тази ера с участие на фестивала Hellfest, в редиците на The Ocean остават единствено основателят, китарист, композитор и автор на текстове Robin Staps, дългогодишният басист Mattias Hägerstrand и новият барабанист Jordi Farré, познат и от Crippled Black Phoenix.
Вместо да сложат край на историята си, The Ocean избират да започнат отначало. Резултатът е "Solaris" – дванадесетият студиен албум на групата и вероятно най-амбициозното произведение в тяхната 25-годишна кариера. Почти 70-минутното музикално пътешествие е вдъхновено от едноименния шедьовър на легендарния съветски режисьор Andrei Tarkovsky. Албумът изследва теми като човешкото съзнание, реалността, технологичния напредък и самотата в епохата на постоянната свързаност.
Първият сингъл от предстоящия албум – "Light Pollution" – започва с познати синтезаторни текстури, естествено продължаващи атмосферата на Holocene, но постепенно поема в нова посока. Композицията прераства във величествен финал, съчетаващ оркестров размах, задушаваща тежест и характерната за групата ритмична сложност.
На 4 декември 2026 г. една от най-влиятелните и иновативни групи на съвременната пост-метъл сцена – The Ocean – се завръща в България за нов концерт. Събитието ще се проведе в Дом на културата „Средец“, а на сцената към тях ще се присъединят белгийските психеделични прогресив метълисти Psychonaut като специален гост и унгарският дарк фолк проект The Devil's Trade, който ще открие вечерта.
След впечатляващия си предишен концерт у нас, The Ocean отново поемат към България, но този път в напълно нова творческа фаза. Малко групи биха успели да оцелеят след сътресенията, които германският колектив преживява между 2022 и 2025 г. В рамките на няколко години две трети от състава, записал обичаните от феновете албуми Phanerozoic I (2018), Phanerozoic II (2020) и Holocene (2023), напуска групата. След емоционалния финал на тази ера с участие на фестивала Hellfest, в редиците на The Ocean остават единствено основателят, китарист, композитор и автор на текстове Robin Staps, дългогодишният басист Mattias Hägerstrand и новият барабанист Jordi Farré, познат и от Crippled Black Phoenix.
Вместо да сложат край на историята си, The Ocean избират да започнат отначало. Резултатът е "Solaris" – дванадесетият студиен албум на групата и вероятно най-амбициозното произведение в тяхната 25-годишна кариера. Почти 70-минутното музикално пътешествие е вдъхновено от едноименния шедьовър на легендарния съветски режисьор Andrei Tarkovsky. Албумът изследва теми като човешкото съзнание, реалността, технологичния напредък и самотата в епохата на постоянната свързаност.
Първият сингъл от предстоящия албум – "Light Pollution" – започва с познати синтезаторни текстури, естествено продължаващи атмосферата на Holocene, но постепенно поема в нова посока. Композицията прераства във величествен финал, съчетаващ оркестров размах, задушаваща тежест и характерната за групата ритмична сложност.
Купи билети
Ще бъдете пренасочени към официалния сайт за билети
Може да харесате
Marko Hietala в София
17.07.2026 метростанция Васил Левски Парк център Юнак
Музика
Метъл
На живо
Международни гости